środa, 05, sierpień 2020

Zło z Brukseli dotarło. SKANDALICZNE zmiany w UOBiA

To niestety nie żarcik wakacyjny. Rząd P i S chce całkowitego rozbrojenia. Nie wierzę, że taka jedna zmiana nie pociągnie dalszych (harmonizacja itp). Planowana jest zmiana w ustawie o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym, która wpływa bezpośrednio na nasze podwórko czyli UOBiA.

Tak nie może być że ustawodawca w ciemno zakłada jak ma wyglądać świat bez konsultacji ze swoimi wyborcami. Dla środowiska strzeleckiego nowa ustawa to powrót do uznaniowości 'organów', restrykcje magazynków (10 nabojowe), konfiskata broni palnej Semi Auto (!Tak to teraz wygląda!), zdelegalizowanie szeregu pozytywnych zmian wpływając na rozwój naszego sportu. 

Przestępcy nie używają legalnej broni!! Przestępcy mają w nosie ustawy!! Broń Palna jest elementem naszego życia a kultura jej posiadania (przez praworządnych, zdrowych na umyśle obywateli) jest dla wielu osób sprawą kluczową!!    

Nakłaniamy do kontaktu ze swoimi posłami i senatorami - prosimy o aktywne działanie!! Sami też zamierzmy  działać na kilku frontach. Nie czas na animozje - że to nie nasza bajka bo nie lubię tego pana czy pani. Bo oni maja strzelnice a my nie. Bo coś tam się nie zgadzamy. PIS chce zabrać broń WSZYSTKIM!! Skończymy jak Anglicy - kompletnie rozbrojeni w imię bezpieczeństwa...tylko kogo bo chyba jedynie bezpieczeństwa bandziorów!!!         

Więcej szczegółów wkrótce...

 CO DALEJ...

PODPISZ! PETYCJE! 

1) Zobacz zmiany w ustawie o broni na dzień dobry - ale to nie wszystko!! Zmiany będą przede wszystkim ustawie koncesyjnej...i potem wlezą do nas... UOBiA

2) Art Mec Turczyna - o co tu chodzi!? Proszę zerknąć. Także Twitter

3)  Za GunBlog PL nakłaniamy do pisania email do os odpowiedzialnych za ustawę w MNISW. 

DW: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Treść emaila

Szanowni Panowie,

w nawiązaniu do opublikowanego projektu Projekt ustawy o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym. Projekt ten zawiera wiele kontrowersyjnych zapisów wpływających bezpośrednio na działalność NAZWA KLUBU / SKLEPU

proszę o:

a) uwzględnianie NAZWA KLUBU / SKLEPU w zapytaniach i konsultacjach społecznych związanych z projektami dotyczącymi zarówno obrotu koncesjonowanego, jak i w zakresie projektu Ustawy o Broni do użytku cywilnego.

b) proszę o wyjaśnienie z czego wynika różnicowanie terminów na wyrażenie opinii? Został wskazany termin 10 dni dla organizacji społecznych i przedsiębiorców, gdy tymczasem inne strony mają czas 21 dni na wyrażenie opinii? Jest okres urlopowy, zostało udostępnionych około 20 nowych dokumentów liczących dziesiątki stron - wymaga to czasu na analizę i sporządzenie stanowiska do projektu znacząco różnego i posiadającego nową Opinię Skutków Regulacji oraz nowe Tabele Zgodności.

c) wnoszę o wydłużenie terminu dla organizacji społecznych i przedsiębiorców do 21 dni. Nowy projekt, mimo iż dotyczący przedsiębiorców prowadzących obrót koncesjonowany, z niezrozumiałego dla nas powodu zawiera szereg regulacji dotyczących obowiązków obywateli będących posiadaczami broni palnej. Dotyczy to kilku tysięcy członków i sympatyków NAZWA STOWARZYSZENIA. / Wpływa istotnie na możliwość działalności NAZWA PRZEDSIĘBIORCY na rynku.

Z poważaniem

 

Zachodniopomorski Związek Strzelectwa Sportowego, (ZZSS) jest związkiem sportowym w rozumieniu powszechnie obowiązujących przepisów prawa, mającym na celu rozwój i upowszechnianie kultury fizycznej w zakresie sportu strzeleckiego na terenie Pomorza Zachodniego. 

Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco z planowanymi zawodami lub aktualnościami strzeleckimi, zapisz się do naszego newslettera

captcha 

Wolne od SPAMu!