piątek, 22, styczeń 2021

Działania ws. dyrektywy i ustawy

Zarząd ZZSS podjął współpracę z Wielkopolskim Związkiem Strzelectwa Sportowego w zakresie wspólnego działania w zakresie Ustawy o Broni i Amunicji w tym najnowszych pomysłów KGP oraz ustawodawcy.

Dziękujemy władzom WZSS za udostępnienie stanowiska prawnego dot. implementacji dyrektywy UE do naszych ustaw (UOBiA i ust o obrocie…). Stanowisko WZSS: https://www.wzss.pl/index.php/wiadomosci/aktualnosci/800-dzialania-zarzadu-zwiazku-w-sprawie-przyjetego-stanowiska-dotyczacego-nowelizacji-ustawy-o-broni-i-amunicji

 Na tę chwile (02.09) wygląda na to ze ustawa jest konsultowana w zakresie przedmiotowym. Więcej można przeczytać tu: http://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12302702/katalog/12457178#12457178

Niektóre skandaliczne zapisy żyją dalej mimo obietnic P. Ministra Brudzińskiego – czy ‘umrą’ po fazie konsultacji?  Nie wiadomo. U naszego ustawodawcy wszystko możliwe. Przypominamy odwracanie kota ogonem, ‘że to ustawa o obrocie koncesjonowanym’ jest niedopuszczalne! Ta ustawa dotyczyć będzie w swoim zakresie także indywiduach strzelców! Jak? To proste jeśli np. wejdzie idiotyzm unijny typu ‘urządzenie ładujące’ = magazynek to możemy zapomnieć o pistoletach cz i nie tylko. Jak chcemy dynamikę strzelać z praktycznie jednostrzłowej broni? Nie wiem.       

Zarząd ZZSS podjął próbę kontaktu z posłami z naszego regionu – oczekując wymijających odpowiedzi otrzymaliśmy.... no właśnie nic nie otrzymaliśmy. Widać w Warszawie ważniejsze rzeczy niż jakieś strzelectwo. Dziękujemy parlamentarzystom z naszego regionu.   

Zachodniopomorski Związek Strzelectwa Sportowego, (ZZSS) jest związkiem sportowym w rozumieniu powszechnie obowiązujących przepisów prawa, mającym na celu rozwój i upowszechnianie kultury fizycznej w zakresie sportu strzeleckiego na terenie Pomorza Zachodniego. 

Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco z planowanymi zawodami lub aktualnościami strzeleckimi, zapisz się do naszego newslettera

captcha 

Wolne od SPAMu!