piątek, 24, maj 2019

Posiedzenie Zarządu

Dn. 13.10.2018 odbyło się posiedzenie Zarządu ZZSS z zaproszonymi gośćmi - prezesami klubów zrzeszonych w ZZSS. Poniżej kilka ustaleń i wniosków:

  1. Przyjęto do ZZSS klub Kaper ze Świnoujścia - witamy na pokładzie!!! 
  2. Przedstawiono postępy prac nad statutem oraz regulaminami. 
  3. Przedstawiono projekt odznaki strzeleckiej ZZSS - uwagi do punktacji można zgłaszać na zarząd@..
  4. Przedstawiono harmonogram prac nad kalendarzem 2019 - będzie uruchomiony formularz rejestracji zawodów ok początku listopada. Preeliminarz będzie opublikowany na ww ok połowy grudnia. Zarząd prosił kluby aby rozsądnie zgłaszały zawody bo wiele imprez mimo obecności w kalendarzu się nie odbywa.    
  5. Dyskutowaliśmy nad celowością wprowadzenia opłat za zgłoszenie zawodów do kalendarza ZZSS. Pomysł Kolegium Sędziów czyli wprowadzenie opłaty za zgłoszenie zawodów w całości pokrywającej koszty Obserwatora ZZSS poddany dyskusji w zasadzie zyskał duża aprobatę klubów - zarząd podziela zdanie KS że takie podejście może usprawnić pracę KS. 
  6. Duże emocje wzbudziło rzekome zmuszanie klubów do posiadania ratownika lub osoby przeszkolonej na każdych zawodach z kalendarza. Jest to jednak tylko propozycja mająca dodatkowo wymiar ZALECENIA a nie przymusu. Prosimy o rozsądne podejście klubów do tego tematu. Aby ułatwić klubom które nie mają kadr ratowniczych na 'etacie' uruchomimy kurs KPP z dedykowanymi elementami pomocy w wypadkach występującymi w naszym sporcie. Bezpieczeństwo jest najważniejsze.      
  7. Omówiono inne sprawy bieżące oraz plany na 2019 r.
  8. Zarząd dodatkowo informuje iż nie pobiera wynagrodzenia w żadnej formie a kursy które organizujemy robimy po kosztach - nie mamy z nich żadnego zysku. Wszelkie insynuacji w tej materii spotkają się z naszą reakcją prawną. Poświęcamy swój czas dla dobra strzelectwa i kiedy ktoś zarzuca nam kradzież nie pozostaniemy obojętni.        

 

Zachodniopomorski Związek Strzelectwa Sportowego, (ZZSS) jest związkiem sportowym w rozumieniu powszechnie obowiązujących przepisów prawa, mającym na celu rozwój i upowszechnianie kultury fizycznej w zakresie sportu strzeleckiego na terenie Pomorza Zachodniego. 

Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco z planowanymi zawodami lub aktualnościami strzeleckimi, zapisz się do naszego newslettera

captcha 

Wolne od SPAMu!