wtorek, 07, grudzień 2021

Młodzi zawodnicy z klubu „TARCZA” LOK Goleniów wzięli udział w zawodach Makroregionalnych w Bydgoszczy 18-20.09. br. Rywalizacja toczyła się z zawodnikami z takich województw jak Kujawsko Pomorskie, Pomorskie, Warmińsko – Mazurskie i Zachodniopomorskie.

Łukasz Kinder zdobył dwa srebrne medale w konkurencji Pistoletu Szybkostrzelnego z wynikiem 383 punktów  i Pistoletu Pneumatycznego z wynikiem 351 punktów.

Szymon Jarząbek w Karabinie Sportowym 40 strzałów leżąc zdobył brązowy medal z wynikiem 368,3 punktów, natomiast w Karabinie Pneumatycznym był 5.

Szymon Wiśniewski w Karabinie Sportowym 40 strzałów leżąc w trzech postawach (klęcząca, leżąca i stojąca) zajął 5 miejsce z wynikiem 426 punktów.

Najmłodsza zawodniczka 12 letnia Milena Kaluga w drużynie z Łukaszem Kinderem zajęli 3 miejsce. 

W organizowanych przez ESC i ISSF Mistrzostwach Europy reprezentant naszego klubu Tarcza Goleniów pokazał klasę!!! W dzisiejszej konkurencji karabinu dowolnego 60 strzałów leżąc seniorów Marcin Majka zdobył złoty medal. Brązowy medal w tej samej konkurencji zdobył Tomek Bartnik. Drużynowo panowie wraz z Danielem Romańczykiem zajęli pierwsze miejsce i ustanowili nowy Rekord Świata i nowy Rekord Europy.BRAWO MISTRZU -  BRAWO PANOWIE!!!  No i nie zapominajmy kto za tym także stoi - Brawa dla trenera Michał Buniaka !

 

Video z zawodów ESC

Wyniki ESC

Wyniki ESC

Do rekordu Sergieja Kamińskiego (Rus) już blisko:) Marcin Trzymamy kciuki:) 

 

Wywiad króciutki z naszymi chłopakami na stronie ESC: 

Polish domination in Men’s Prone

In Men’s prone the day was Polish shooters when Marcin Majka won gold and Tomazs Bartnik took bronze. Between two Polish athletes only German Maximilian Dallinger. When I asked about the shooting conditions the Majka answered shortly: - No problems, no wind, everything worked well. Bartnik smiled beside Majka and showed the range and flags. – There is no wind here, maybe in other ranges there might be a small blow, but it does not disturb us. Today it was easy to shoot when it was so calm. Perhaps the light can disturb someone when it is so bright, but that didn’t disturb me at all either.

 

No problems:) To lubimy Mistrzu:)

 

Galeria za polish rifle team /ESC 

"Międzynarodowe zawody strzeleckie – „Spring Cup”

Zawodnicy klubu strzeleckiego „Tarcza” LOK Goleniów, wystartowali w międzynarodowych zawodach „Spring Cup”, rozgrywanych na wrocławskiej strzelnicy.

Marcin Majka w konkurencji karabinu dowolnego 60 strzałów leżąc zdobył brązowy medal z wynikiem 624,9 punkta. Walka w tej konkurencji toczyła się do samego końca, gdyż każda dziesiąta punkta miała ogromne znaczenie. Marcinowi Majce zabrakło zaledwie 0,6 punkta do srebrnego medalu, a 2,8 punkta do złotego. Goleniowianin pokonał m.in wielokrotnego multimedalistę olimpijskiego Rajmonda Debeveca ze Słowenii. 

W tej samej konkurencji i kategorii Adam Tabaka zajął 47 miejsce, natomiast w kategorii seniorek Jolanta Tabaka zajęła 14 miejsce z wynikiem  613 puntów.

W konkurencji karabinu pneumatycznego 60 strzałów Kacper Lipski (będący młodzikiem)  zajął 33 miejsce. Zawodnik „Tarczy” pomimo młodego wieku wyprzedził wielu doświadczonych i starszych od siebie zawodników.

 

Utalentowani młodzi zawodnicy:) 

Klub Strzelecki Kołobrzeg zaprasza wszystkich chętnych na niedzielę 8.12.2019 r. do Kołobrzegu, gdzie odbędą się zawody strzeleckie XII Otwarte Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w Strzelaniu z Karabinu i Pistoletu Pneumatycznego. Rozgrywane będą wszystkie konkurencje pneumatyczne we wszystkich kategoriach wiekowych.  Zawody wpisane są w kalendarz PZSS z rangą II oraz z delegatem technicznym PZSS. Impreza stoi na wysokim poziomie organizacyjnym, a w związku z tym, że jest rozgrywana w formule otwartych zawodów, spodziewamy się wielu zawodników spoza naszego województwa, a także z Niemiec. Już po raz dwunasty na Mistrzostwach rozgrywane będą dwa finały w emocjonującej formule australijskiej,  osobno w karabinie i pistolecie, gdzie przewidujemy bardzo atrakcyjne i wyjątkowe nagrody. Zawody dofinansowane z budżetu Miasta Kołobrzeg oraz przez ZZSS. Link do regulaminu zawodów.

Zawody są ujęte w kalendarzu PZSS - DT PZSS

Grom Pucharów młodych zawodników „Tarczy”

W dniach 9-12.05 młodzicy wraz z juniorami młodszymi z klubu „Tarcza” Goleniów wzięli udział w Pucharze Bydgoszczy.

Oliwia Żebiełowicz zdobyła złoty puchar w konkurencji pistoletu sportowego 30+30 z wynikiem 466 punktów wyprzedzając swoje rywalki 16 punktami. Młoda zawodniczka bardzo dobrze spisała się również w konkurencji pistoletu pneumatycznego zdobywając srebrny puchar z wynikiem 353 punktów – do złotego medalu Oliwi zabrakło zaledwie dwóch punktów. Oliwia oprócz zdobytych pucharów została wyróżniona jako "najlepsza pistoleciarka zawodów". 

Jędrzej Hankus w konkurencji pistoletu sportowego 30+30 strzałów zdobył złoty puchar z wynikiem 439 punktów oraz srebrny puchar z wynikiem 328 punktów w konkurencji pistoletu szybkostrzelnego 2x30. Młody Goleniowianin pokazał się również z dobrej strony w konkurencji pistoletu pneumatycznego zdobywając brązowy puchar z wynikiem 338 punktów.

W konkurencji karabinowych bardzo dobrze zaprezentował się Kacper Lipski. Zawodnik „Tarczy” zdobył złoty puchar w konkurencji karabinu 3x20 strzałów z wynikiem 531 punktów, oraz brązowy puchar w konkurencji karabinu pneumatycznego 40 strzałów z wynikiem 384,3 punkta.

Drużyna w składzie Oliwia Żebiełowicz, Michał Fajfrowski rywalizowała w konkurencji pistoletu pneumatycznego mix. Do ścisłego finału drużyna „Tarczy” wchodziła na pierwszym miejscu, jednak po ciężkiej walce w finale drużyna ostatecznie zajęła czwarte miejsce.

Mikołaj Krępa zajął 7 miejsce w konkurencji pistoletu pneumatycznego juniorów młodszych z wynikiem 448 punktów. Michał Fajfrowski zajął 9 miejsce w konkurencji pistoletu sportowego 30+30 strzałów z wynikiem 493. Konrad Galin w konkurencji 3x20 strzałów zajął 12 miejsce z wynikiem 413 punktów natomiast Agata Budzińska w konkurencji karabinu 3x30 strzałów juniorek młodszych zajęła 16 miejsce z wynikiem 656 punktów.

 

Dziś prezentujemy artykuł z cyklu Reaktywacje:) Bardzo nas cieszy głos naszego klubu od Trenera Arka Bałdygi (Kurta Bobolice/KKS Kaliber)- sami zobaczcie co niespełna rok im się udało osiągnąć.

 

Strzelcy z Goleniowa wzięli udział w Finale Pucharu Polski i Mistrzostwach Polski Młodzików w dniach 03-06.10.19. Marcin Majka w konkurencji karabinu dowolnego 60 strzałów leżąc potwierdził swoją dominację w tej konkurencji. Jako Mistrz Europy w Finale Pucharu Polski zdobył I miejsce i tym przypieczętował swoją wyższość w zdobyciu zawodnika roku 2019. W Mistrzostwach Polski młodzików Kacper Lipski w konkurencji karabinu sportowego w trzech postawach (klęcząca, leżąca i stojąca) po 20 strzałów zajął 5 miejsce, natomiast w konkurencji karabinu sportowego 40 strzałów leżąc zajął 9 miejsce. W tej samych zawodach Żebiełowicz Oliwia w pistolecie pneumatycznym zajęła 13 miejsce.

 

Marcin Majka zawodnik klubu „Tarcza” LOK Goleniów wystartował w Akademickich Mistrzostwach Polski w Bydgoszczy, gdzie reprezentował Wyższą Szkołę Bankową w Szczecinie. Goleniowianin rywalizował ze studentami z całej Polski. W trakcie zawodów towarzyszyły mu bardzo trudne warunki atmosferyczne, ale mimo tego zdeklasował rywali i zdobył dwa złote medale w konkurencji  karabinu dowolnego 60 strzałów leżąc i karabinu dowolnego 3x40 strzałów.

 

 

od lewej : Maciej Kowalewicz Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Marcin Majka Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie, Porwisiak Paweł Uniwersytet Wrocławski

10go listopada nasz najmłodszy klub SSK Kaper ze Świnoujścia zorganizował zawody  z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Zawody zostały zorganizowanie dla zakładów pracy w Świnoujściu. Poza licznymi atrakcjami które przyciągnęły uczestników można było mile spędzić czas:)  Nagrody były wręczane przez PM Świnoujście, Pana Pawła Sujkę.

 

Mikołaj Drewa zaliczył udany start w Mistrzostwach Polski Juniorów. W zawodach, które odbyły się w Bydgoszczy, wychowanek klubu MKS LOK „Baszta” Gryfice zajął ósme miejsce.

W dniach 26-29 września w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w strzelectwie sportowym. Wśród uczestników biorących udział w zawodach był Mikołaj Drewa – wychowanek klubu MKS LOK Baszta Gryfice, a obecnie zawodnik KS Kołobrzeg.

W kwalifikacjach w kategorii karabin pneumatyczny 60 Mikołaj zdobył 606.6 pkt. Tym samym z czwartego miejsca wszedł do finału zawodów. Ostatecznie w Mistrzostwach Polski Juniorów zajął ósme miejsce.

Do tego, drugiego dnia startował w karabinie dowolnym 3x40 i zajął 19 miejsce z wynikiem 1074pkt jak na debiut w tej dyscyplinie to bardzo dobry wynik.

- To bardzo wysokie wyróżnienie zważywszy na to, że Mikołaj w ciągu kilkunastu miesięcy osiągnął tak wysoki poziom sportowy. Jak wcześniej ustaliliśmy między klubami KS Kołobrzeg i Baszta Gryfice po Mistrzostwach Polski Juniorów Mikołaj przechodzi z powrotem do Baszty Gryfice, aby dać przykład naszym młodym klubowiczom, którzy tak samo startują poza granicami naszego województwa – przekazuje Dariusz Drewa Prezes MKS LOK Baszta Gryfice.

Mikołaj, oprócz udanego startu podczas mistrzostw w Bydgoszczy ma jeszcze jeden powód do zadowolenia. Po konsultacji z trenerem kadry juniorów został zaproszony na zgrupowanie do Bydgoszczy, gdzie będzie miał okazję trenować z zawodnikami kadry narodowej Polski Juniorów.

 

 

 

 

 

Zachodniopomorski Związek Strzelectwa Sportowego, (ZZSS) jest związkiem sportowym w rozumieniu powszechnie obowiązujących przepisów prawa, mającym na celu rozwój i upowszechnianie kultury fizycznej w zakresie sportu strzeleckiego na terenie Pomorza Zachodniego. 

Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco z planowanymi zawodami lub aktualnościami strzeleckimi, zapisz się do naszego newslettera

captcha 

Wolne od SPAMu!