poniedziałek, 19, sierpień 2019

Grom Pucharów młodych zawodników „Tarczy”

W dniach 9-12.05 młodzicy wraz z juniorami młodszymi z klubu „Tarcza” Goleniów wzięli udział w Pucharze Bydgoszczy.

Oliwia Żebiełowicz zdobyła złoty puchar w konkurencji pistoletu sportowego 30+30 z wynikiem 466 punktów wyprzedzając swoje rywalki 16 punktami. Młoda zawodniczka bardzo dobrze spisała się również w konkurencji pistoletu pneumatycznego zdobywając srebrny puchar z wynikiem 353 punktów – do złotego medalu Oliwi zabrakło zaledwie dwóch punktów. Oliwia oprócz zdobytych pucharów została wyróżniona jako "najlepsza pistoleciarka zawodów". 

Jędrzej Hankus w konkurencji pistoletu sportowego 30+30 strzałów zdobył złoty puchar z wynikiem 439 punktów oraz srebrny puchar z wynikiem 328 punktów w konkurencji pistoletu szybkostrzelnego 2x30. Młody Goleniowianin pokazał się również z dobrej strony w konkurencji pistoletu pneumatycznego zdobywając brązowy puchar z wynikiem 338 punktów.

W konkurencji karabinowych bardzo dobrze zaprezentował się Kacper Lipski. Zawodnik „Tarczy” zdobył złoty puchar w konkurencji karabinu 3x20 strzałów z wynikiem 531 punktów, oraz brązowy puchar w konkurencji karabinu pneumatycznego 40 strzałów z wynikiem 384,3 punkta.

Drużyna w składzie Oliwia Żebiełowicz, Michał Fajfrowski rywalizowała w konkurencji pistoletu pneumatycznego mix. Do ścisłego finału drużyna „Tarczy” wchodziła na pierwszym miejscu, jednak po ciężkiej walce w finale drużyna ostatecznie zajęła czwarte miejsce.

Mikołaj Krępa zajął 7 miejsce w konkurencji pistoletu pneumatycznego juniorów młodszych z wynikiem 448 punktów. Michał Fajfrowski zajął 9 miejsce w konkurencji pistoletu sportowego 30+30 strzałów z wynikiem 493. Konrad Galin w konkurencji 3x20 strzałów zajął 12 miejsce z wynikiem 413 punktów natomiast Agata Budzińska w konkurencji karabinu 3x30 strzałów juniorek młodszych zajęła 16 miejsce z wynikiem 656 punktów.

 

10go listopada nasz najmłodszy klub SSK Kaper ze Świnoujścia zorganizował zawody  z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Zawody zostały zorganizowanie dla zakładów pracy w Świnoujściu. Poza licznymi atrakcjami które przyciągnęły uczestników można było mile spędzić czas:)  Nagrody były wręczane przez PM Świnoujście, Pana Pawła Sujkę.

 

W dniach 13 -16.09.2018 najmłodsi zawodnicy klubu strzeleckiego „Tarcza” Goleniów wzięli udział w eliminacjach strefowych do Mistrzostw Polski Młodzików. Rywalizacja toczyła się na bydgoskiej strzelnicy, na której walczyli o kwalifikację do Mistrzostw Polski, które odbędą się pod koniec września.

Eliminacje do Mistrzostw Polski Młodzików dzielą się na 4 strefy, w których skład wchodzą cztery województwa. Młodzi Goleniowianie należeli do pierwszej strefy, w której rywalizowali z zawodnikami z takich województw jak Kujawsko Pomorskie, Pomorskie, Warmińsko Mazurskie i Zachodniopomorskie.

Mikołaj Krępa w konkurencji pistoletu sportowego 30+30 zajął 1 miejsce z wynikiem 508 punktów, natomiast w konkurencji pistoletu pneumatycznego 40 strzałów zajął 3 miejsce z wynikiem 346 punktów. W konkurencji pistoletu sportowego startował również Jędrzej Hankus, który zajął 6 miejsce.

Kacper Lipski w konkurencji karabinu sportowego 40 strzałów leżąc zajął 4 miejsce z wynikiem 390 punktów. Do podium młodemu zawodnikowi „Tarczy” zabrakło zaledwie 1,9 punkta.

W konkurencji MIX (startuje para zawodników i ich wyniki sumuje się) Agata Budzińska wraz z Kacprem Lipskim zajęła 6 miejsce.

Wszyscy zawodnicy zdobyli kwalifikacje do Mistrzostw Polski Młodzików.

 

 

Marcin Majka zawodnik klubu „Tarcza” LOK Goleniów wystartował w Akademickich Mistrzostwach Polski w Bydgoszczy, gdzie reprezentował Wyższą Szkołę Bankową w Szczecinie. Goleniowianin rywalizował ze studentami z całej Polski. W trakcie zawodów towarzyszyły mu bardzo trudne warunki atmosferyczne, ale mimo tego zdeklasował rywali i zdobył dwa złote medale w konkurencji  karabinu dowolnego 60 strzałów leżąc i karabinu dowolnego 3x40 strzałów.

 

 

od lewej : Maciej Kowalewicz Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Marcin Majka Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie, Porwisiak Paweł Uniwersytet Wrocławski

W dniach 8.11-11.11 na Wrocławskiej strzelnicy odbyły się Zawody Klasyfikacyjne i Memoriał Leopolda Kałuży. W zawodach wzięła udział Zuzanna Pierko – zawodniczka klubu „Tarcza” Goleniów.

Zuzanna Pierko będąca członkiem Kadry Narodowej w strzelectwie została powołana na zawody przez Polski Związek Strzelectwa Sportowego. Pierwszego dnia w konkurencji Pistoletu Pneumatycznego Zuzanna osiągnęła wynik 551 punktów, który dał jej awans do ścisłego finału tej konkurencji. Po zaciętej walce z najlepszą ósemką zawodniczek Zuzanna Pierko zdobyła srebrny medal. Drugiego dnia rywalizacji zawodniczka „Tarczy” nie zwolniła tempa i zdobyła złoty medal również w Pistolecie Pneumatycznym z wynikiem 561 punktów bijąc swój rekord życiowy.

W dniach 20-24 lipca 2018 roku do zmagań w najważniejszej imprezie sezonu przystąpili juniorzy młodsi z klubu "Tarcza" LOK Goleniów. Tegoroczny Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz Grand Prix Polski Juniorów Młodszych odbyły się we Wrocławiu.

Zawodnicy bardzo intensywnie przygotowywali się do startu w tych zawodach, uczestniczyli bowiem w zgrupowaniu kondycyjno - specjalistycznym zorganizowanym na bydgoskiej strzelnicy. Tam najmłodsi zawodnicy pod bacznym okiem Trenera Michała Buniaka i Marcina Majki mogli przygotować się do startu w zawodach.

Zuzanna Pierko z Michałem Fajfrowskim zdobyli srebrny medal w konkurencji Pistoletu Pneumatycznego 40 strzałów Mix.

W tej konkurencji startuje para zawodników (juniorka młodsza, junior młodszy). Każdy z zawodników oddaje po 40 strzałów a następnie ich wyniki sumuje się. Zuzanna Pierko i Michał Fajfrowski strzelili taki sam wynik, 370 punktów co w głównej kwalifikacji dało im srebrny medal.

Indywidualnie Zuzanna Pierko w konkurencji Pistoletu Pneumatycznego 50 strzałów zajęła 4 miejsce, natomiast Michał Fajfrowski w konkurencji Pistoletu Dowolnego 40 strzałów zajął 5 miejsce.

Oprócz konkurencji pistoletowych dwóch zawodników "Tarczy" rywalizowało w konkurencjach karabinowych.

Miłosz Bakan w konkurencji karabinu dowolnego 3x30 strzałów (30 strzałów z pozycji klęczącej, 30 strzałów z pozycji leżącej, 30 strzałów z pozycji stojącej) na 50 metrów zajał 10 miejsce w Kraju z wynikiem 817 punktów.

Mikołaj Szpakowski w konkurencji Karabinu Sportowego 60 strzałów leżąc na 50 metrów zajął 24 miejsce z wynikiem 587.1 punktów. 

 

"Międzynarodowe zawody strzeleckie – „Spring Cup”

Zawodnicy klubu strzeleckiego „Tarcza” LOK Goleniów, wystartowali w międzynarodowych zawodach „Spring Cup”, rozgrywanych na wrocławskiej strzelnicy.

Marcin Majka w konkurencji karabinu dowolnego 60 strzałów leżąc zdobył brązowy medal z wynikiem 624,9 punkta. Walka w tej konkurencji toczyła się do samego końca, gdyż każda dziesiąta punkta miała ogromne znaczenie. Marcinowi Majce zabrakło zaledwie 0,6 punkta do srebrnego medalu, a 2,8 punkta do złotego. Goleniowianin pokonał m.in wielokrotnego multimedalistę olimpijskiego Rajmonda Debeveca ze Słowenii. 

W tej samej konkurencji i kategorii Adam Tabaka zajął 47 miejsce, natomiast w kategorii seniorek Jolanta Tabaka zajęła 14 miejsce z wynikiem  613 puntów.

W konkurencji karabinu pneumatycznego 60 strzałów Kacper Lipski (będący młodzikiem)  zajął 33 miejsce. Zawodnik „Tarczy” pomimo młodego wieku wyprzedził wielu doświadczonych i starszych od siebie zawodników.

 

Utalentowani młodzi zawodnicy:) 

Zawodnicy klubu strzeleckiego "Tarcza" Goleniów wystartowali w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski oraz Mistrzostwach Polski Młodzików. Rywalizacja toczyła się na Bydgoskiej strzelnicy w ostatnich dniach września.Marcin Majka w kwalifikacji konkurencji 3x40 strzałów (zawodnicy oddają po 40 strzałów z każdej z postaw tj. klęcząca, leżąca, stojąca na odległość 50 m) zajął 4 miejsce i zakwalifikował się do ścisłego finału. W Finale Goleniowianin rywalizował z ósemką najlepszych zawodników Polsce i zdobył brązowy medal.W konkurencji karabinu dowolnego 60 strzałów leżąc Marcin Majka osiągnął wynik 609,8 i zdobył kolejny brązowy medal. W tej samej konkurencji Jakub Cieplak zajął 13 miejsce.W równolegle toczących się zawodach Mistrzostw Polski Młodzików, Kacper Lipski w konkurencji karabinu sportowego 40 strzałów leżąc zajął 14 miejsce.

 

 

 

 

 

 

W dniach 05 – 08.07.2018 roku zawodnicy klubu „Tarcza” Goleniów wystartowali w Mistrzostwach Polski Seniorów, które odbyły się na wrocławskiej strzelnicy.

Dziś prezentujemy artykuł z cyklu Reaktywacje:) Bardzo nas cieszy głos naszego klubu od Trenera Arka Bałdygi (Kurta Bobolice/KKS Kaliber)- sami zobaczcie co niespełna rok im się udało osiągnąć.

 

Zachodniopomorski Związek Strzelectwa Sportowego, (ZZSS) jest związkiem sportowym w rozumieniu powszechnie obowiązujących przepisów prawa, mającym na celu rozwój i upowszechnianie kultury fizycznej w zakresie sportu strzeleckiego na terenie Pomorza Zachodniego. 

Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco z planowanymi zawodami lub aktualnościami strzeleckimi, zapisz się do naszego newslettera

captcha 

Wolne od SPAMu!