poniedziałek, 18, październik 2021

FOOM 2018!

W dniach 20-24 lipca 2018 roku do zmagań w najważniejszej imprezie sezonu przystąpili juniorzy młodsi z klubu "Tarcza" LOK Goleniów. Tegoroczny Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz Grand Prix Polski Juniorów Młodszych odbyły się we Wrocławiu.

Zawodnicy bardzo intensywnie przygotowywali się do startu w tych zawodach, uczestniczyli bowiem w zgrupowaniu kondycyjno - specjalistycznym zorganizowanym na bydgoskiej strzelnicy. Tam najmłodsi zawodnicy pod bacznym okiem Trenera Michała Buniaka i Marcina Majki mogli przygotować się do startu w zawodach.

Zuzanna Pierko z Michałem Fajfrowskim zdobyli srebrny medal w konkurencji Pistoletu Pneumatycznego 40 strzałów Mix.

W tej konkurencji startuje para zawodników (juniorka młodsza, junior młodszy). Każdy z zawodników oddaje po 40 strzałów a następnie ich wyniki sumuje się. Zuzanna Pierko i Michał Fajfrowski strzelili taki sam wynik, 370 punktów co w głównej kwalifikacji dało im srebrny medal.

Indywidualnie Zuzanna Pierko w konkurencji Pistoletu Pneumatycznego 50 strzałów zajęła 4 miejsce, natomiast Michał Fajfrowski w konkurencji Pistoletu Dowolnego 40 strzałów zajął 5 miejsce.

Oprócz konkurencji pistoletowych dwóch zawodników "Tarczy" rywalizowało w konkurencjach karabinowych.

Miłosz Bakan w konkurencji karabinu dowolnego 3x30 strzałów (30 strzałów z pozycji klęczącej, 30 strzałów z pozycji leżącej, 30 strzałów z pozycji stojącej) na 50 metrów zajał 10 miejsce w Kraju z wynikiem 817 punktów.

Mikołaj Szpakowski w konkurencji Karabinu Sportowego 60 strzałów leżąc na 50 metrów zajął 24 miejsce z wynikiem 587.1 punktów. 

 

Zachodniopomorski Związek Strzelectwa Sportowego, (ZZSS) jest związkiem sportowym w rozumieniu powszechnie obowiązujących przepisów prawa, mającym na celu rozwój i upowszechnianie kultury fizycznej w zakresie sportu strzeleckiego na terenie Pomorza Zachodniego. 

Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco z planowanymi zawodami lub aktualnościami strzeleckimi, zapisz się do naszego newslettera

captcha 

Wolne od SPAMu!