poniedziałek, 18, październik 2021

Kwalifikacje MP

W dniach 13 -16.09.2018 najmłodsi zawodnicy klubu strzeleckiego „Tarcza” Goleniów wzięli udział w eliminacjach strefowych do Mistrzostw Polski Młodzików. Rywalizacja toczyła się na bydgoskiej strzelnicy, na której walczyli o kwalifikację do Mistrzostw Polski, które odbędą się pod koniec września.

Eliminacje do Mistrzostw Polski Młodzików dzielą się na 4 strefy, w których skład wchodzą cztery województwa. Młodzi Goleniowianie należeli do pierwszej strefy, w której rywalizowali z zawodnikami z takich województw jak Kujawsko Pomorskie, Pomorskie, Warmińsko Mazurskie i Zachodniopomorskie.

Mikołaj Krępa w konkurencji pistoletu sportowego 30+30 zajął 1 miejsce z wynikiem 508 punktów, natomiast w konkurencji pistoletu pneumatycznego 40 strzałów zajął 3 miejsce z wynikiem 346 punktów. W konkurencji pistoletu sportowego startował również Jędrzej Hankus, który zajął 6 miejsce.

Kacper Lipski w konkurencji karabinu sportowego 40 strzałów leżąc zajął 4 miejsce z wynikiem 390 punktów. Do podium młodemu zawodnikowi „Tarczy” zabrakło zaledwie 1,9 punkta.

W konkurencji MIX (startuje para zawodników i ich wyniki sumuje się) Agata Budzińska wraz z Kacprem Lipskim zajęła 6 miejsce.

Wszyscy zawodnicy zdobyli kwalifikacje do Mistrzostw Polski Młodzików.

 

Zachodniopomorski Związek Strzelectwa Sportowego, (ZZSS) jest związkiem sportowym w rozumieniu powszechnie obowiązujących przepisów prawa, mającym na celu rozwój i upowszechnianie kultury fizycznej w zakresie sportu strzeleckiego na terenie Pomorza Zachodniego. 

Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco z planowanymi zawodami lub aktualnościami strzeleckimi, zapisz się do naszego newslettera

captcha 

Wolne od SPAMu!